Türkler Şemsiye

Rakamlarla Türkler

Bugün, Türkler Şemsiye olarak 60 yıllık tecrübemizle binlerce projede yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz.

0
Yıllık Tecrübe
0%
Müşteri Memnuniyeti
0+
Kurumsal Referans
1959

1959

Büyük amcamız Ali Türk , Trabzon Merkezde ki ticari işletmesini kapatıp ; Fatih ilçesi , Mercan mahallesi , Fuat Paşa Caddesin de bulunan Suhulet Han’da , yağmur şemsiyesi imalatı ve satışı yapmak üzere , kardeşleri (Büyük Dedemiz) Mehmet Ali Türk ve İsmail Türk ile birlikte ŞEMSİYE SANAYİİ – ALİ TÜRK ve KARDEŞLERİ KOLL. ŞTİ. ni kurdu.

1971

1971

Büyük Dedemiz Mehmet Ali Türk , kardeşlerinden ayrılarak , Fatih ilçesi, Mercan mahallesi , Mühürdar Emin Paşa sok. da bulunan Lütuf Han No: 302 de , oğlu Osman TÜRK ile beraber , kalite ve uzun ömürlülük vizyonuyla yağmur şemsiyesi imalat ve satışı yapmak üzere TÜRK ŞEMSİYE SANAYİİ ‘ i kurdu.

1986

1986

Büyük Dedemiz Mehmet Ali Türk , tüm yetkilerini oğlu Osman Türk’e devrederek aktif ticaretten çekilmiştir. O gün ülkede kalan az sayıdaki işletmelerden biri olan yağmur şemsiye imal eden atölyemiz kapanmış ve uzakdoğu dan ithalata dayalı satış sistemine geçmiştir.

1990

1990

Mercan mah. , Tacirhane sokak Ege Han No:27/4 de bulunan ve bugünde aktif olan mağazamız açılmıştır. Bugünden sonra yağmur şemsiyelerine ek olarak , güneş şemsiyeleri imalatına ,tamamlayıcı aksesuarlar, ev gereçleri ve plastik bahçe mobilyaları satışınıda başlanmıştır.

1991

1991

Günün şartlarına uygun yeni ticari uygulamaları hayata geçirmek için , Hasan Tahsin TÜRK ; Babası Osman Türk ile beraber ticaret hayatına atılıp , Mercandaki mağazanın yönetimine geçmiştir.

1992

1992

Piyasanın lideri konumunda bulunan , SİESTA marka ile üretim yapan IŞILPLAST A.Ş. nin dağıtıcı şirketi ünvanını almıştır. Günümüzde de 30 yıla dayanan ticari dayanışmamız devam etmektedir.

1997

1997

Günün Ticari Konjonturüne uyum sağlayabilmek adına , TÜRK ŞEMSİYE SANAYİ firması , yerini Hasan Tahsin TÜRK koordinesinde bulunan , halihazırda ki TÜRŞEMSAN ŞEMSİYE ve PLASTİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Firmasına bırakmıştır.

2003

2003

Ömrü Şemsiye imalatı ve ticaret ile geçen , ticaret duayeni ve şirketin o gün ki mevcut genel müdürü , OSMAN TÜRK vefat etti. Şirketin tüm yetkisi , babalarından kalan tecrübe birikimi ile oğlu Hasan Tahsin TÜRK ve kardeşi Ahmet TÜRK e geçti.

2004

2004

O gün ki ismiyle (Osman Türk’ünde kurucularından olduğu) GİY-KOOP , bugünki ismiyle GİYİMKENT’de ki yeni yerimiz açılmıştır. Buna paralel olarak da Ahmet TÜRK koordinatörlüğünde , şemsiye imalatına ilave olarak 2800 m2 lik tesisimizde ilk oturma grubu ve salıncak minderi imalatımız başlamış bulunmaktadır.

2010

2010

Mevcut ticari şartların değişiklik göstermesinden dolayı , İSTOÇ 8.Ada No:161-163 de bulunan bugün içinde şirketin merkezi niteliği taşıyan mağazamız açılmış olup , Hasan Tahsin TÜRK koordinatörlüğünde pazardaki aktif ticaret sekteye uğratılmadan devam etmektedir.

2011

2011

Ülkemizde imalatın her geçen yıl değer kazanmasından ve imalatın ticaretimizdeki payı arttığından dolayı , Ahmet TÜRK Koordinesinde bulunan OSMANBEY ŞEMSİYE ve TEKSTİL SAN. LTD. ŞTİ. Kurulmuştur. Ve artık o güne kadar yavaş yavaş oluşan TEVALLİ markası , bu günden sonra şemsiye ve bahçe mobilyası piyasasında ; TEVALLİ GARDEN (ŞEMSİYE) ve TEVALLİ MİNDER FABRİKASI markaları ile , kendine yer edinme yolunda emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır.

2019

2019

Şirketin 4. Nesili olan Mehmet Emin TÜRK lisans hayatı ve yabancı dil eğitimini bitirmesinin akabinde şirketin yönetimine ortak olmuştur.Şirketin aktif nesili olarak arkasındaki 70 yıllık birikim ve tecrübeyi geleceğe taşımak gayesi ile , şirketin e-satış platformunu aktif etmiştir. Mevcut birikimleride en doğru şekilde değerlendirme gayretiyle , TEVALLİ markamız ile dış mekan Bahçe ve Mega Şemsiyeleri yanısıra tamamlayıcı diğer ürünleride her daim kalite ve memnuniyet vizyonuyla geliştirmeye devam etmektedir.

Menü